Goethova skalka je přírodní památka v Ašském výběžku, tvořená 400 metrů dlouhým a 10 metrů širokým křemenným hřbetem. Skalní útvary dosahují výšky až 15 metrů a nabízejí jedinečný pohled na bílý křemen kontrastující s okolním borovým lesem.
V malebné krajině Ašského výběžku, přibližně 3 km severozápadně od obce Hazlov, se nachází přírodní památka Goethova skalka. Tento unikátní skalní útvar, vyhlášený chráněným územím v roce 1972, představuje nejvyšší část křemenného valu pohoří Smrčiny.
Skalní hřbet, dlouhý zhruba 400 metrů a široký 10 metrů, je tvořen čistým křemenem. Jeho bizarní tvary vznikly mrazovým zvětráváním, které vytvořilo mrazové sruby, srázy, balvanové haldy, věže, plošiny, viklany a okna. Nejvyšší útvary dosahují výšky až 15 metrů a jsou porostlé borovým lesem, typickým pro taková území.
Název skalky je odvozen od slavného německého básníka Johanna Wolfganga von Goetha, který toto místo často navštěvoval a obdivoval jeho krásu. Goethova skalka je také nejzápadnější horolezeckou lokalitou v České republice, což z ní činí oblíbený cíl nejen pro turisty, ale i pro horolezce.
Přístup ke skalce je možný po modré turistické značce z obce Skalka nebo Nebesa. Návštěvníci mohou obdivovat nejen geologickou jedinečnost tohoto místa, ale i krásu okolní přírody, která nabízí klid a možnost relaxace.