Evangelický kostel Dobrého Pastýře v Podhradí je jedinečnou ukázkou barokní architektury s bohatou historií sahající až do 15. století.
V tomto okouzlujícím místě kdysi stál kostel, postavený v letech 1480 až 1490 šlechtickou rodinou Zedtwitz. Avšak později tuto šlechtu nutila potřeba přestavby kostela do barokního stylu. Důvodem byla nejen potřeba větší kapacity pro rostoucí Podhradské panství Zedtwitzů, ale i touha dát kostelu nový a elegantní vzhled.
Z původní stavby zbyla zachována pouze nádherná věž kostela. Ta má základnu ve tvaru čtverce, ale ve vyšších patrech se proměňuje v osmibokou konstrukci. Korunu věže zdobí malebná cibulovitá kupole, která přitahuje pohledy.
Když vstoupíte dovnitř, narazíte na obdélníkovou loď s vysokou střechou, a na každé straně lodi se nacházejí malé kaple, které dodávají kostelu zvláštní atmosféru. To však není vše – interiéry kostela jsou kompletně vyrobeny z dřeva bez jediného hřebu. Místo nich byly použity kolíky, což je velmi neobvyklý a dobový způsob konstrukce.
Celý interiér je dále zdoben nádhernými andělskými malbami, které vytvořil talentovaný umělec Rodius von Föslau v roce 1711. Oltář a chórové lavice, pocházející z roku 1710, jsou také mistrovským dílem – jejich tvůrcem byl Jindřich Šimon Zietler z Doubravy.
Jednou z nejzajímavějších perliček v kostele je obraz zámku, který je umístěn v edikuli. Myslí se, že tento obraz představuje nejstarší dochovaný záznam zámku v Kopaninách, i když tento zámek již bohužel dávno zmizel z krajiny.