• Deutsch
icn

HÁJ TŘIKRÁT JINAK 2022 - poděkování a výsledky

24.05.2022

V sobotu 14. 5. 2022 pokračoval seriál běhů Rozhledny v pohybu svým druhým dílem v Aši. Akce Háj třikrát jinak se letos uskutečnila v rámci oslav 150 let povýšení Aše na město. Vydařenou akci za pěkného počasí bohužel negativně ovlivnila nízká účast soutěžících, druhá nejnižší v celé historii konání všech závodů Rozhleden v pohybu. Na start se postavilo 6 běžců v hlavním závodě, 2 štafety a 5 dětí. 4 děti si vyzkoušely soutěže v dětské atletice.

V Aši, v okolí Bismarckovy rozhledny, se závodilo v distancích 1,2 km (běh do vrchu s hromadným startem) - 760 m (intervalový výběh sjezdovky) - 122 schodů Bismarckovy rozhledny. Děti soutěžily na okruhu v lese v okolí rozhledny. 800 m zvládla nejrychleji Stella Kindlová z AC Falcon Rokycany, druhá doběhla Šárka Soukupová z LK Jasan Aš, třetí Roman Novotný z Aše, čtvrtá Ester Tobková z LK Jasan Aš a pátá Viola Kindlová z AC Falcon Rokycany. Po skončení závodu si děti ještě zasoutěžily ve čtyřech disciplínách dětské atletiky – poskoky přes žebřík, skok z místa, hod raketkou a hod medicinbalem.

V závodě mužů zvítězil v čase 8:45,5 min Lukáš Kopča z TJ Baník Stříbro, druhý doběhl Roman Sladký (AC Falcon Rokycany) v čase 10:51,9 a třetí skončil Josef Kůstka v čase 11:02,3 min. V závodě žen vyhrála Soňa Müllerová z TJ Baník Stříbro v čase 11:14,8 min. Rychlejší z obou štafet LK Jasan Aš byla ta chlapecká ve složení Tomáš Kubánek, Petr Novák a Martin Jelínek, která dosáhla času 12:27,5 min.

I přes nízkou účast závodníků proběhla akce v příjemné atmosféře a v krásném prostředí okolí areálu Vrch Háj a Bismarckovy rozhledny. V rámci doprovodného programu předvedla své street dance vystoupení skupina Wild Cats z DDM Sluníčko Aš. Akce mohla být uspořádána i díky podpoře našich partnerů. Největším z nich bylo město Aš, poskytovatel dotace ze svého rozpočtu, dále pak společnosti VZP, OK Textil, Ravin, Ašské lesy a Informační centrum Aš.