Je to tvůj život, kámo!

Datum konání: Úterý 22.09. 15:30 - 18:00
Místo konání: Malé nádraží
Typ akce: Ostatní
Pořadatel: www.revolutiontrain.cz

REVOLUTION TRAIN v Aši - revoluční primární protidrogová prevence

Šest stříbrných obrněných vagónů
=  4 kinosály, 8 interaktivních místností a v nich příběh, jak snadné je propadnout drogám a jak těžké je se závislosti zbavit.

Vlak zastaví ve vlakové stanici malé nádraží v Aši dne 22.09.2020.

Cílem vlakového programu REVOLUTION TRAIN je prostřednictvím zapojení lidských smyslů zapůsobit na návštěvníka a inspirovat jej k pozitivním životním volbám. Jsou zde představeny mechanismy, kterými drogová závislost vzniká až do důsledků, které v životě závislého čekají. Díky zapojení do reálného příběhu, emotivním situacím a interaktivnímu přístupu dokáže program zaujmout a dát prostor k přemýšlení nad nebezpečím legálních i nelegálních drog.
  
Program trvá 90 minut a je určen jak pro školní skupinky (od 12 do 17 let) tak i pro širokou veřejnost (od 10 let). Vítáni jsou i rodiče, protože náznaky užívání drog se objevují již u dětí ve velmi nízkém věku. Rodiče si závislosti u dítěte dlouho nemusí všimnout a nakonec může být pozdě. 

Dopolední program je rezervován pro základní/školy města. Odpoledne je otevřeno pro širokou veřejnost od 15:30 do 18:00 hodin. Program začíná každých 20 minut. 

Vstup bude díky městu Aš po celou dobu zdarma. 

Vlak byl již ve více než 150 městech Česka, Slovenska a Německa a projekt navštívilo přes 150 tisíc lidí.  

REVOLUTION TRAIN dlouhodobě podporuje Národní protidrogová centrála. Podporu a záštity projektu udělili Policejní prezident PČR, Ministerstvo vnitra a ministr zdravotnictví ČR. Velkou podporou jsou pozitivní reakce dětí a pedagogů, kteří se programu zúčastnili.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=n_a5N6Qxo8U&t=23s